دیوارپوش فومی چیست

دیوارپوش فومی

دیوارپوش فومی محصولی است که برای دکوراسیون و طراحی داخلی به کار گرفته می‌شود. این محصول برای زیباسازی محیط داخل و بیرون ساختمان به کار گرفته می‌شود. از انواع دیوارپوش پرشیا فوم می‌توان به دیوارپوش آج چروک اشاره کرد.

از انواع دیگر دیوارپوش‌های فومی می‌توان به انواع تاتامی آن اشاره کرد.

مکان‌هایی که برای استفاده از دیوارپوش مناسب هستند لزوما داخل محیط خانه نیست. شما می‌توانید از دیوارپوش به در داخل محیط‌های اداری، ورزشی و انواع محیط‌های عمومی نظیر سالن اجتماعات بهره برد.

دیوارپوش‌ها بیشتر به صورت رول و ورق، تولید و به فروش می‌رسند.

جالب است بدانید تاریخچه تولید دیوارپوش به قرن هفدهم میلادی باز می‌گردد. در آن زمان حتی امکان خرید دیوارپوش سفارشی نیز وجود داشت به شکلی که خریدان قادر بودند نقش و نگار مورد نظر خود را برروی دیوارپوش خریداری شده به تولید کننده سفارش دهند و او آن نقش و نگار مورد نظر را برروی دیوارپوش نقاشی کند.

نصب دیوارپوش فومی

مانند رنگ، نصب دیوارپوش فومی نیز به یک سطح صاف نیاز دارد. طبیعی است نصب دیوارپوش برروی سطوح ناصاف موجب پیدا شدن موج می‌شود.

همچنین نکته قابل توجه این است که نصب دیوارپوش برای تمامی دیوارها مناسب نیست. مثلا نصب دیوارپوش فومی برای حمام و مکان‌های مرطوب گزینه‌ی مناسبی محسوب نمی‌شود.

توجه داشته باشید که حتما دیوارپوشی انتخاب کنید که با کارکرد شما هم‌خوانی داشته باشد. همچنین زیبایی یکی از اهداف استفاده از دیوارپوش است.

یکی از ملزومات نصب دیوارپوش فومی این است که قبل از نصب حتما باید مراحل آماده سازی را پشت سر بگذارید. به طور مثال باید حتما سطح دیوار را از پاکسازی کنید و تمامی اتصالات و مواد کهنه‌ای که احتمال دارد هنوز برروی دیوار باقی مانده باشند را پاک کنید و برطرف نمایید.

علاوه بر این به هیچ عنوان نباید دیوارپوش را برروی سطوح خیس و مرطوب نصب کنید. نم‌زدگی دیوار موجب آسیب و کاهش طول عمر دیوارپوش خواهد شد.

در مرحله بعد و بعد از نصب دیوارپوش فومی باید به دیوارپوش نصب شده استراحت بدهید و از قراردادن و یا آویزان کردن اشیای سنگین به شدت خودداری کنید. رعایت این نکته تا قوام یافتگی کامل دیوارپوش باید ادامه پیدا کند.

قیمت دیوارپوش فومی

موضوع بسیار مهمی که تقریبا بسیاری از خریداران در هنگام انتخاب دیوارپوش به آن دقت می‌کنند، قیمت دیوارپوش فومی است.

قیمت این محصول به عوامل زیادی نظیر جنس، اندازه و نوع فوم انتخابی بستگی دارد. به طور مثال اگر شما قصد انتخاب دیوارپوش ساده و بدون نقش و نگار را داشته باشید در هنگام خرید باید پول کمتری نسبت به کفپوش‌های طرح‌دار پرداخت کنید.

بسیاری از دیوارپوش‌ها مانند دیوارپوش آج چروک پرشیا فوم دارای سطوح برجسته‌ای هستند که در کنار فواید فراوان مبلغ بالاتری نیز دارند.

همانطور که در ابتدای مقاله خواندیم دیوارپوش تاتامی دارای 2 نوع است. این 2 نوع شامل تاتامی بازیافتی و یا غیر بازیافتی است.

فوم بازیافتی قیمتی به مراتب کمتر از انواع فوم تازه دارد و به همین دلیل تفکر غالب بر این است که تاتامی بازیافتی از کیفیت و دوام انواع تازه آن برخوردار نیست.

ما به شما این اطمینان را می‌دهیم تفاوتی بین این 2 وجود ندارد. انواع تاتامی بازیافتی از همان دوام و کیفیت فوم تازه برخوردار است.

شما خود نیز می توانید این 2 نوع فوم را با یکدیگر مقایسه کنید تا اطمینان حاصل نمایید. بسیاری از واحدهای مسکونی و صنایع به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌های خود از دیوارپوش تاتامی بازیافتی استفاده می‌کنند.

مزایای دیوارپوش فومی

اکنون باهم نگاهی به مزایای دیوارپوش فومی پرشیا فوم می‌اندازیم:

  • امکان پایین رشد قارچ و باکتری برروی آن
  • وزن کم
  • قابل شستشو
  • نصب آسان و انعطاف پذیر
  • زیبا و کارآمد

یکی از خاصیت‌های دیوارپوش آج چروک پرشیا فوم، عدم رشد باکتری و قارچ برروی آن است. این قابلیت از اهمیت بسیاری برخوردار است به این دلیل که رشد قارچ و باکتری بر روی دیوارپوش برای سلامت محیط  و افراد آن مضر است.

همچنین افرادی که دارای حساسیت و انواع آلرژی هستند در معرض خطر وجود این باکتری‌ها و قارچ‌ها قرار دارند.

همچنین در صورت آلودگی این فوم‌ها در طول مرور زمان می‌توانید به آرامی و با یک دستمال نم‌دار سطح آن را پاک کنید و بعد از آن اجازه دهید تا در مجاورت با هوای آزاد خشک شود.

یکی از اهداف اصلی دیوارپوش آج چروک ظاهر زیبای آن است که قابلیت اجرا در محیط‌های مختلف مانند محیط‌های مسکونی، ادارات، سالن‌های ورزشی و مکان‌های عمومی مانند سالن‌های کنفرانس را دارد.

در پایان شما می‌توانید با همکاران ما برای خریدی آگاهانه همراه باشید.

نظرات:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *